Ministri Sali ndanë mirënjohje, mjekët i refuzojnë (Video)

Në protestën e sotme të organizuar nga Shoqata e Mjekëve amë Ministri i Shëndetësisë u shpërnau mirënjohje mjekëve në shenjë faleminderim për punën e bërë.

Mirëpo mirënjohjet u kthyen mbrapsht, duke thënë se nuk janë të kënaqur dhe se kjo nuk është zgjidhje .

Ndërsa Ministri u shpreh se nuk ka koment për mirënjohjet e kthyera dhe se ajo është shenjë që tregon se mjekët nuk mund ta pranojnë një ministër të ri në fammiljen e tyre.

Ajo është shenjë se nuk pranojnë mirënjohje nga një ministër i ri në familjen e tyre, deklaroi Sali./KlanMacedonia

https://ina-online.net/wp-content/uploads/2022/04/278034987_649963752732400_7879000575975917362_n.mp4

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey