Ministri serb thotë se Ushtria e Serbisë po armatoset

Njësitë speciale të Serbisë janë të gatshme dhe të trajnuara për t’iu përgjigjur të gjitha kërcënimeve të sigurisë. Kështu tha sot ministri i Mbrojtjes Aleksandar Vulin gjatë vizitës që i bëri Batalionit të Parashutistëve 63 të Brigadës së Posaçme në Kazermën e Nishit.

Pasi vizitoi stërvitjet, ministri serb vuri në dukje se Ushtria e Serbisë po përgatitet, armatoset dhe po fuqizohet në të gjitha segmentet e saja.

“Brigada jonë speciale është një nga pjesët më të rëndësishme të ushtrisë dhe ajo e cila duhet të përgjigjet ndaj goditjeve dhe t’iu kundërpërgjigjet kërcënimeve terroriste, por edhe për të ruajtur njerëzit tanë kudo që është e nevojshme” tha Vulin.

Siç tha ai, Ushtria e Serbisë, në përputhje me urdhrat dhe udhëzimet e Komandantit Suprem, presidentit Aleksandar Vuçiq, i kushton vëmendje sidomos njësive speciale.

The post Ministri serb thotë se Ushtria e Serbisë po armatoset appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Loading...Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk July 25, 2019 3:16 am ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=147020
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit