Miroslav Lajçak takon Guterres, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Lajçak takon Guterres, flasin për dialogun Kosovë-Serbi.

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak bisedoi në Bruksel me sekretari n e Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres rreth normalizimit të marrëdhënieve Kosovë-Serbi.

Lajmin për takimin e bëri të ditur, Lajçak me anë të një postimi në Twitter.

“Shumë i lumtur që u takova me sekretarin e përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara gjatë vizitës së tij në Bruksel sot”.

“Ne folëm për angazhimin e BE-së në Ballkanin Perëndimor, dhe në veçanti për dialogun për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey