Shpresë për botën, dy shtete kanë gati vaksinën ndaj koronavirusit

Mundësia për një vaksinë kundër koronavirusit bëhet më e afërt. Kompania amerikane “Moderna” njoftoi se kishte

Loading...

Koronavirusi vjen pranë Shqipërisë, konfirmohet rasti i parë në Greqi

Koronavirusi vjen edhe më pranë Shqipërisë. Greqia ka konfirmuar rastin e parë të virusit të frikshëm.

Loading...

“Më goditi me tub gome për 1 orë”, dëshmia rrëqethëse e gruas së vrarë. Si dhunohej nga burri

Detaje të reja shokuese zbardhen nga krimi i dyfishtë, që tronditi mbrëmjen e kaluar Mirditën dhe

Loading...

Tronditet Durrësi, burri vret gruan me thikë brenda dyqanit

Një ngjarje e rëndë sapo ka ndodhur në Durrës. Një grua është vrarë me thikë nga

Loading...

Mekanizmi i Referimit të Dhunës dhe arsyet pse nuk parandalohen dot vrasjet e grave

Në Shqipëri ka tashmë prej vitesh një kuadër ligjor që pretendohet të referojë e të mbrojë

Loading...

Vrau gruan me levë, policia jep detaje për krimin që tronditi Durrësin (FOTO)

Policia ka dhënë detaje për krimin që tronditi Durrësin, ku burri vrau gruan në biznesin e

Loading...

Luljeta shkon për drekë të motra e saj, me këto ushqime e shërben ajo

Luljeta Përgjeqaj u bë e njohur në publik e në media si gruaja e këngëtarit, Meda.

Loading...

Kadri Veseli në rolin e opozitarit godet Kurtin: Kërkesa te ndërkombëtarët për ta zbutur opozitës është qëndrim i ulët

Veseli me akuza për Kurtin: Kërkesa te ndërkombëtarët për ta zbutur reagimin e opozitës është qëndrim

Loading...

Agim Veliu e merr në kabinetin e tij ish-këshilltarin e Ramush Haradinajt

Ministri i Punëve të Brendshme dhe i Administratës Publike, Agim Veliu ka emëruar Lulzim Fushticën këshilltar

Loading...

Kurti publikon marrëveshjen sekrete të Thaçit që ia ndalon FSK-së lëvizjen në Veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ia ka bërë të ditur kryekuvendares Vjosa Osmani se ka kërkuar

Loading...

Kryeministri Kurti tregon si i ra në dorë marrëveshja sekrete e Thaçit me NATO-n

Është zbuluar marrëveshja sekrete që Hashim Thaçi kishte bërë me sekretarin e atëhershëm të NATO-s, Anders

Loading...

Albin Kurti kërkon që të nisin procedurat për shkarkimin e Hashim Thaçit

Albin Kurti ka kërkuar shkarkimin e Hashim Thaçit nga posti i presidentit. Zyra e Kryeministrit të

Loading...

Zhvillime dramatike, Werner po transferohet nga gjiganti nga Serie A

Timo Wernder po del të jetë ndër lojtarët me të kërkuar të momentit. Inter gjatë verës

Loading...

Dy super talentë nga Primavera po i bashkohen ekipit të parë të Milan

Dy të rinj më premtues të AC Milan janë në linjë për të bërë kërcimin nga

Loading...

Lajmi i fundit/ Koronavirusi vret edhe në Francë, shënohet viktima e parë

Në Francë, një burrë 60 vjeçar është bërë viktima e parë franceze e prekur nga koronavirusi.

Loading...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey