Mot me ngrica, këto janë temperaturat për pesë ditët e ardhshme

Serbët e quajnë Gjuriqin gënjeshtar e mashtrues

Moti për pesë ditët e ardhshme.

Vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell.

Në mëngjes parashihet të ketë ngrica dhe mjegull. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri -5 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë celsius.

Kjo situatë e krijuar meteorologjike do të mundësojë që në disa territore mjegulla të mbetet më shumë orë gjatë ditës, ndërsa, sa i përket cilësisë së ajrit, ajo do të mbetet në vlerat e pashëndetshme, për shkak të prezencës së masave bllokuese anticiklonike.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu dhe verilindja.

Serbët e quajnë Gjuriqin gënjeshtar e mashtrues

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey