Moti i keq paralizon Afganistanin, 17 persona të vdekur

Moment i pabesueshëm/ Studentët iranianë nuk pranojnë të shkelin flamurin e SHBA-së (Foto)

Moment i pabesueshëm/ Studentët iranianë nuk pranojnë të shkelin flamurin e SHBA-së (Foto)

Temperaturat shumë të ulëta kanë lënë të vdekur së paku 17 persona në Afganistan, teksa reshjet e mëdha të borës dhe shiut po vazhdojnë në shumë pjesë të vendit.

Afganistani përballet shpesh me temperatura mjaft të ulëta, por ky vit konsiderohet ndër më të ftohtit nga Instituti Meteorologjik. Temperaturat në shumë pjesë të vendit kanë arritur në -12 gradë.

Reshjet e mëdha të borës kanë mbyllur shumë rrugë që nga nata e ndërrimit të viteve, si dhe kanë dëmtuar shumë prona private.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey