Moti me diell dhe shumë i nxehtë, temperatura deri në 39 gradë

Moti në mbarë vendin do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi jugperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 22 gradë, ndërsa ajo maksimale nga 32 deri në 39 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm. Temperatura minimale do të jetë rreth 20 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 38 gradë Celsiusë.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey