Moti me diell dhe vranësira të vogla, temperatura deri në 37 gradë

Moti në mbarë vendin do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri në 20 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 31 deri në 37 gradë.

Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, temperatura minimale do të ulet në 16 ndërsa ajo maksimale do të arrij në 35 gradë Celsiusë.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey