Moti për dy ditët në vazhdim, na presin ditë me borë dhe shi

Borë e shi edhe në dy ditët në vijim.

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë pritet që ketë reshje shiu dhe bore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë celsius. ndërsa maksimalet 3-6 gradë celsius.

“Moti për dy ditë 24-25.03.2021. Të mërkurën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje shiu dhe bore, ndërsa në viset malore parashihet të bie borë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius. ndërsa maksimalet 3-6 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-9 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey