Moti sot me diell dhe me vranësira të vogla lokale

Moti me diell dhe me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 15 deri në 22, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 33 deri në 40 gradë. UV=10 Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me […]

Korrik 15, 2023 - 11:00
 0  9
Moti sot me diell dhe me vranësira të vogla lokale

Moti me diell dhe me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 15 deri në 22, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 33 deri në 40 gradë. UV=10

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe me erë të dobët nga drejtime të ndryshme. Temperatura minimale do të ulet në 21, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 38 gradë Celsiusë.