Moti sot me vranësira të ndryshueshme, temperatura deri në 25 gradë

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje lokale të shiut, posaçërisht në pjesët perëndimore dhe lindore të vendit. Do të fryj erë e dobët nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 8 deri në 16, ndërsa ajo maksimale nga 19 deri në 25 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë, moti do të jetë më vranësira të ndryshueshme, do të fryj dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulëte në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 24 gradë Celsiusë.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey