Mposht Sevillan, Bayern shpallet kampion i Superkupës së Evropës

Bayern Munich shpallet kampion i Superkupës së Evropës.

Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Bayernit dhe Sevillas, dule ky në kuadër të fianles së Superkupës së Evropës.

Me mjaft mund, Bayerni arrit ta fitojë këtë takim, pas golit të shënuar në minutën e 104 nga Javier Martinez.

Këtë sfidë e nisën mbarë Sevilla me golin e Ocampos nga penalltia në minutën e 13’të takimit, por Bayerni nuk u dorëzua për asnjë çast barazoi rezultatin përmes Goretzka në minutën e 34’të, ndërkqa fitoren ia dhuroi Martineze në vazhdime.

Kjo fitore i siguron Bayernit edhe një tjetër titull pas atij të Ligës së Kampionëve, duke vulosur kështu dominimin në futbollin evropian.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey