Nagelsmann: Do të përballemi me një skuadër që ka lojtarë dhe një trajner ekspert

Julian Nagelsmann, trajner i Bayern Munich, ka folur në konferencë për shtyp në prag të sfidës së të mërkurës kundër Villarreal-it, e vlefshme për çerekfinalet e Champions League.

“Do të përballemi me një skuadër që ka lojtarë dhe një trajner ekspert.

Një ekip i mirë që mund të luajë me disa skema, dalin mirë me topin në këmbë.

Bëjnë presing, mbrojnë mirë, por kam besim te lojtarët e mi, jam optimist dhe besoj se mund të fitojmë”, ka thënë Nagelsmann.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey