Ndërron jetë foshnja gjatë lindjes, arrestohet mjeku nga Gjilani

Vdes foshnja gjatë lindjes, arrestohet mjeku nga Gjilani.

Një grua nga Gjilani ka raportuar në Polici se gjatë lindjes në repartin e gjinekologjisë, foshnja e saj ka vdekur, raporton Express.

Për këtë rast, është arrestuar dhe dërguar në mbajtje një doktor.

“Spitali Rajonal Gjilan 21.05.2021 – 19:00. Viktima femër kosovare ka informuar se gjatë lindjes në repartin e gjinekologjisë, foshnja e saj ka vdekur. Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i foshnjës është dërguar në IML për obduksion, ndërsa është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar (doktor) dhe është dërguar në mbajtje”, ka njoftuar Policia.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey