Nëse zgjoheni të rraskapitur pa kurrfarë shkaku, me siguri hani ushqim të këtillë

Sharing is caring!

Nëse zgjoheni të rraskapitur pa kurrfarë shkaku, me siguri hani ushqim të këtillë

Lodhja dhe mungesa e energjisë, të cilën ndonjëherë e ndiejmë, jo vetëm kur bëjmë aktivitete të përditshme, por edhe derisa pushojmë, mund të na krijojnë probleme, ndërkaq shkaktarët janë të shumtë, transmeton KosovaToday.

Si pasojë e gjendjes së tillë, pos tjerash, është edhe mënyra e ushqimit, edhe pse për këtë zakonisht nuk na shkon mendja.

Mirëpo, ekzistojnë artikuj të cilët, nëse i konsumojmë në sasi të mëdha, çojnë në ndjenjën e lodhjes dhe rraskapitjes së trupit.

Makaronat

Është e ditur që karbohidratet ngrenë energjinë, mirëpo karbohidratet e rafinuara munden edhe të shtojnë nivelin e sheqerit në gjak dhe të shkaktojnë rënie të insulinës. Ky është një ndër shkaqet përse ndonjëherë ndiejmë lodhje dhe dobësim pasi të kemi konsumuar sasi të mëdha makaronash.

Lëngu i portokallit

Shumica e lëngjeve nga portokalli përmbajnë shurup misri (i cili është plot fruktozë) dhe kanë sheqerna plotësues si edhe shije dhe ëmbëltues artificialë. Prandaj, më mirë hani portokall të freskët.

Jogurti

Jogurti i pastër dhe jogurti grek janë të mirë për shëndetin, mirëpo shumica e jogurtëve të tjerë jo. Në jogurtë ka shurup misri, ëmbëltues artificialë dhe kimikalie të tjera të cilat trupit tuaj nuk i janë të nevojshme.

Mishi i gjelit të detit

Mishi i gjeldetit përmban sedativ natyral, i cili quhet triptofan. Fjala është për amino-thartirën të cilën trupi e përdor në procesin e krijimit të vitaminës B3 dhe serotoninës, të cilat rregullojnë gjumin. Gjithashtu, për të iniciuar tretjen nevojitet shumë energji, prandaj trupi ynë e riorienton gjakun në sistemin e tretjes dhe kjo shkakton rraskapitje.

Buka e bardhë dhe pjekurinat

Qulli i rafinuar shton sheqerin në gjak, prandaj nëse hamë bukë të bardhë shpenzojmë energji. Prandaj, rekomandohet që ta zëvendësojmë me drithëra integrale të cilat janë të pasur me fibra.

Ushqimi i fërguar

Ushqimi i fërguar, siç janë pomfriti dhe mishi, kërkon punë më të sforcuar të tretjes për shkak të yndyrës që na lënë pa energji. /KosovaToday/

Sharing is caring!

Loading...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey