Nis takimi Zaev-Mickoski

Filloi takimi mes kryeministri Zoran Zaev dhe liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski në takim pritet të diskutohet rreth procesit të regjistrimit të popullsisë.

Dy liderët e bllokut politik maqedonas në takimin e sotëm do të diskutojnë edhe për ndryshimin e Kodit Zgjedhor dhe zgjedhjet lokale të parapara në muajin tetor.

Lidhur me zgjedhjet e parakohshme parlamentare, lideri i opozitës është pajtuar që si fillim të shihet rezultati i zgjedhjeve lokale dhe më pas të vendoset për zgjedhje të mundshme parlamentare.

Deklarata për media priten pas takimit.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey