Një biznesmen i rëndësishëm nga Maqedonia ka ikur në SHBA, ja kush thotë?

Partia më e madhe opozitare VMRO-DPMNE ka nënvizuar sot se biznesmeni dhe pronari i kompanisë së falimentuar “SV Invest” që lidhet me Vice Zaevin, vëllain e kryeministrit aktual Zoran Zaev është arratisur në SHBA.

“Pronari i SV Invest, Stojan Çifligarovski sipas dokumenteve që na janë dorëzuar nga një raportues nga kreu i LSDM-së është personi që ka bërë presion ndaj pronarëve të kompanisë ‘Rubiton’ për të hequr dorë nga puna ë termoelektranën e Manastirit (REK Bitola), apo nëse nuk do të donin të paguan 250 mijë euro kesh në favor të Vice Zaevit. Opinioni akoma nuk e di se cilët janë lidhjet e këtij biznesmeni me Vice Zaevin”, ka theksuar VMRO-DPMNE, duke shtuar se përse prokuroria nuk ka marrë në pyetje vllain e kryeministrit. (INA)

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey