Një i vdekur dhe 14 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Një i vdekur dhe 14 raste të reja me COVID-19 në Kosovë.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, si dhe laboratorët publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 1,984 mostra të marra nga SHSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 14 raste pozitive.

Brenda 24 orëve është raportuar vetë një rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 12 pacientë.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey