Një karrocë në “Chicago’s O’Hare International Airport” të hënën ka dalë jashtë kontrollit dhe gati sa nuk ka goditur aeroplanin (Video)

Një karrocë në “Chicago’s O’Hare International Airport” të hënën ka dalë jashtë kontrollit dhe gati sa nuk ka goditur aeroplanin, të parkuar në pistë.

Sipas mediave të huaja, përcjell KosovaToday, bëhet fjalë për pamje që tregojnë incidentin kur një karrocë e kompanisë së furnizimit Gate Gourmet lëvizë në rreth me shpejtësi të lartë, pavarësisht se nuk ka njeri pas timonit.

Disa punonjës shikojnë nga anash ndërsa automjeti afrohet afër dhe më afër një aeroplani të afërt me American Airlines.

Sidoqoftë, para se të përplaset, një punëtor drejton një automjet të dytë afër karrocës, duke përplasur karrocën dhe duke i dhënë fund kaosit.

Spektakli duket se është kapur nga dikush brenda terminalit i cili filmoi përmes një dritareje. /KosovaToday/

Crazy event at ORD. Heads up safety move by a ramp worker! pic.twitter.com/SQi5zB0Ooz

— Kevin Klauer DO, EJD (@Emergidoc) September 30, 2019

Loading...Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk October 2, 2019 2:31 pm ne Kurioz. ne link https://lajme.mk/?p=155781
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit