Një person sulmon me thikë kalimtarët në Paris, 1 i vdekur dhe 2 në gjendje të rëndë

Një sulm me thikë ka ndodhur ditën e sotme në Francë, ku një person humbi jetën dhe dy të tjerë mbetën të plagosur.

Mediat e huaja shkruajnë se ngjarja ndodhi në Villejuif, afër Parisit, ndërsa agresori u vra nga policia.

Sipas dëshmitarëve, agresori kishte bërtitur “Allah Akbar” dhe më pas kishte filluar të sulmonte me thikë njerëzit në rrugë.

Ata thanë gjithashtu se ai kishte veshur edhe nje jelek shpërthyes. Policia ka keshilluar njerezit te shmangin zonen ku ndodhi sulmi.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey