Një viktimë dhe 5 të infektuar të ri nga virus, në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit nga 2531 testet e kryera janë regjistruar 5 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19 dhe atë: Shkup-2, Veles-1, Kavadar-1 dhe Berovë-1. Ndërkohë janë regjistruar edhe 86 pacientë të shëruar. Ndërsa një pacientë nga Vinica e ka humbur betejën me koronavirusin.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey