Nuk do t’iu besoni syve, ja sa paguhen Arbana, Bora, Marina, Luana…

Publikohen pagat marramendëse të VIP-ave shqiptarë, kaq paguhen

Pagat e publikuara po bëjnë sot xhiron e rrjetit. Nuk dihet se si këto të dhëna janë zbuluar, por vëmendje të madhe kanë marrë shifrat që marrin personazhet e njohur.

Më poshtë do të gjeni një listë të disa prej personazheve më të njohur të showbizzit:

Turjan Hysko 1,002,217.00 lekë

Gentian Zenelaj 456,400.00 lekë

Ledion Liço 432,532.00 lekë

Marina Vjollca 390,026.00 lekë

Armina Mevlani 190,797.00 lekë

Salsano Rrapi 440, 400.00 lekë

Ermal Mamaqi 120,000 lekë

Amarda Toska 80,000.00 lekë

Arbana Osmani 986,927 lekë

Inis Gjoni 73,767 lekë

Bora Zemani 321,373.00 lekë

Luana Vjollca 542,710.00 lekë

Alketa Vejsiu 80,000.00 lekë

Donald Veshaj 30,475.00 lekë

Romeo Veshaj 30,475.00 lekë

Zëdhënësi i qeverisë Endri Fuga ka reaguar pas publikimit të listës së pagave të qytetarëve në rrjet.

Në deklaratë qeveria thekson se raporti nuk ka dalë nga Ministria e Financave pasi në databazë ka të dhëna që nuk janë në dokumentin zyrtar, shkruan Abc.

Ai shton se Financat po bëjnë gati një denoncim zyrtar për ta depozituar në prokurori për të kërkuar zbardhjen e asaj që ata e quajnë ndërhyrje kriminale në databazën e pagave të qytetarëve.

Kujtojmë që qeveria ka reaguar duke theksuar se nga analizat paraprake nuk rezulton të ketë asnjë “eksport dixhital të databazës së pagave për periudhën janar-prill 2021”. Referuar reagimit zyrtar, databaza është e ndryshme nga ajo që përdor Ministria e Financave dhe nuk përmban fushën”Emri i plotë”. /Abc news/

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey