Nuk ishte Ibrahimovic, ja kush e këndelli Milanin

Ibrahimoviç sigurisht që drejtoi skuadrën kundër Cagliari dje, por Pioli ishte i zgjuar për të rregulluar sistemin e AC Milan në krye me suedezin.

Menaxheri i kuqezinjve tregoi fleksibilitet, duke arritur të shfrytëzojë sa më shumë potencialin e ekipit, veçanërisht me Ibrën në të, përcjell ORAinfo.

Me pak fjalë, ndryshimi i formacionit ishte një domosdoshmëri për të përfituar nga 38-vjeçari dhe pas vetëm disa ditësh Pioli vendosi të bëjë hapin.

4-4-2 i vendosur nga ish-trajneri i Fiorentina u pagua menjëherë, duke ridizajnuar ekipin.

Suso dhe Piatek jashtë, Castillejo dhe Leao në lojë. Me sa duket, Milani ka gjetur një ekuilibër të mirë në një formacion klasik, por funksional.

Është një pikënisje e mirë për menaxherin dhe tani ai duhet të punojë në përsosjen e lojës. Ibrahimoviç është një garanci, por grupi është po aq i rëndësishëm./ORAinfo/

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey