E privoi nga jeta shokun, Gjykata e Apelit merr ketë vendim për Liridon Uruqin

Gjykata e Apelit i ka refuzuar ankesat në rastin e Liridon Uruqit. Apeli e ka vërtetuar

Kutsegula ...

Njeriu i LDK-së bëhet nga ministrja Hykmete Bajrami U.D i Sekretarit të Përgjithshëm në MASHT

Ministrja Hykmete Bajrami e bën U.D të Sekretarit të Përgjithshëm në MASHT njeriun e LDK-së. Ministrja

Kutsegula ...

Rreziku nga Koronavirusi, kontrolle mjekësore në pikën kufitare të Morinës, gati edhe dhoma e karantinës

Koronavirusi ka mobilizuar shtetin e Kosovës. Pas shtimit të kontrolleve nga policia kufitare, në pikëkalimin kufitar

Kutsegula ...

Thaçi flet në Brookings Institute për rolin e pazëvendësueshëm të SHBA-së në Ballkan

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të ketë një bashkëbisedim me ekspertë të

Kutsegula ...

Flet lypsari që u sulmua nga Tomë Gashi: Ja çka i thash avokatit

Fatosi, është një i ri, pjesëtar i një komuniteti pakicë në Kosovë, që gjendja e rendë

Kutsegula ...

Kjo është shefja e kabinetit të ministrit Agim Veliu

Ministri Veliu e cakton shefen e kabinetit. Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu e ka

Kutsegula ...

Edi Rama e mbron Minishengenin në Samitin e Londrës

Në Londër po mbahet Samiti i BERZH-it. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, mori pjesë në samitin

Kutsegula ...

Kurti i kërkoi këto investime nga BERZH-i

Kurti i tregon BERZH’it se çfarë investime do në Kosovë. Në Samitin në Londër, të organizuar

Kutsegula ...

QKUK porositë këto pajisje për t’u mbrojtur nga koronavirusi

Koronavirusi është bërë tashmë një shqetësim global. Qendra Klinike dhe Universitare e Kosovës ka filluar përgatitjet

Kutsegula ...

Pritet të zyrtarizohet koalicioni LSDM-BESA, pa PDSH-në

Deri në fund të javës pritet të zyrtarizohet koalicioni parazgjedhor me Lidhjen Socialdemokrate të Zoran Zaevit

Kutsegula ...

Mickoski: Partitë shqiptare t’i bashkëngjiten protestës së nesërme

VMRO-DPMNE-ja të martën do të protestojë kundër siç thonë kapjes së organeve gjyqësore nga mafia të

Kutsegula ...

Tragjedia në Kumanovë, bombola e gazit nuk ka qenë e licencuar

Bombola e gazit 20 litërshe që shpërtheu në fshatin Rramanli një ditë më parë duke lënë

Kutsegula ...

IKSHPK: Në Kosovë nuk ka koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka marrë informatë nga Klinika Infektive e QKUK për një paciente

Kutsegula ...

Kurtin dhe Bërnabiqin ‘përplasen’ për taksen dhe reciprocitetin në Samitin e Londrës

Taksa dhe reciprociteti ‘përplasin’ Kurtin dhe Bërnabiqin në Samitin e Londrës. Samiti i Ballkanit Perëndimor nuk

Kutsegula ...

Albin Kurti e Edi Rama shtrëngojnë ftohtë duart në Londër

Edi Rama e Albin Kurti shtrëngojnë ftohtë duart në Londër. Liderët e gjashtë vendeve të Ballkanit

Kutsegula ...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey