Pa drekës në Bruksel, Lajçak dhe Palmer të hënën vijnë në Kosovë, takojnë Kurtin e Osmanin

Dialogu Kosovë – Serbi pritet të rinisë në qershor.

Emisari Special i dialogut, Miroslav Lajçaksi dhe zëvendës-ndihmës sekretari i shtetit amerikan, Mattheë Palmer do të vizitojnë të hënën Kosovën.

Siç bëhet e ditur, në ditën e parë të javës së ardhshme ata do të qëndrojnë për vizitë në Prishtinë.

Ata do të takojnë kryeministrin Kurti si dhe presidenten Osmani.

Palmer e Lajçak u takuan të mërkurën në Bruksel.

Siç njoftoi Lajçak, në këtë takim temë diskutimi ishte pikërisht dialogu mes Kosovës e Serbisë.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey