Palmer pas takimit me Bërnabiqin: Amerika mbështet dialogun

Palmer në Beograd: Amerika mbështet dialogun.

Zëvendës Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Matthew Palmer tha në Beograd se se Shtetet e Bashkuara mbështesin dialogun. nën kujdesin e Bashkimit Evropian.

Këtë deklaratë zyrtari i lartë amerikan e bëri gjatë një takimi që pati në kryeqytetine Serbisë me kryeministren Ana Bërnabiq.

Kjo e fundit tha se Serbia është e vendosur të vazhdojë dialogun me Prishtinën, e cila duhet të përmbushë detyrimet e saj

Bërnabiq e Palmer biseduan në takim për gjendjen e raporteve dypalëshe, vazhdimin e dialogut midis Beogradit dhe Prishtinës, marrëdhëniet në rajonin e Ballkanit Perëndimor, si dhe bashkëpunimin ekonomik midis dy vendeve, njoftoi qeveria serbe, raporton Tanjug.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey