Pamje të pabesueshme nga ajri/ Çfarë ndodhi në funeralin e gjeneralit iranian (FOTO)

Mijëra persona kanë dalë nëpër rrugët e kryeqytetit iranian, Teheran për të përcjellë funeralin e komandantit të vrarë ushtarak, Qasem Soleimani.

Soleimani u vra në një sulm amerikan me dron në Irak të premten, me urdhër të presidentit amerikan, Donald Trump.

Lideri Suprem i Iranit, Ayatollah Khamenei ka udhëhequr besimtarët dhe në një moment është parë duke i rrjedhur lotët.

Irani është zotuar se do të “hakmerret ashpër” për vdekjen e Soleimanit.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey