Parashikimi i motit për të mërkurën, ngriten temperaturat

Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku ndonjë rajon mund të ketë reshje të izoluara shiu. Në orët e hershme të mëngjesit pritet të formohen kushte për mjegull nëpër lugina dhe ultësira. Era do fryjë nga kuadrati i jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft […]

Prill 24, 2024 - 01:00
 0  5
Parashikimi i motit për të mërkurën, ngriten temperaturat
parashikimi-i-motit-per-te-merkuren,-ngriten-temperaturat

parashikimi-i-motit-per-te-merkuren,-ngriten-temperaturat

Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku ndonjë rajon mund të ketë reshje të izoluara shiu. Në orët e hershme të mëngjesit pritet të formohen kushte për mjegull nëpër lugina dhe ultësira.

Era do fryjë nga kuadrati i jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 17-60 km/h, njofton Meteo Kosova.

Temperaturat do të shënojnë ngritje, me minimale që do të lëvizin prej 5 deri në 7°C, ndërsa ato maksimale prej 15 deri në 18°C.