Pas fitore së madhe, Pioli befason me fjalët e tij

Costa befason me postimine fundit

AC Milan arriti sot një fitore të madhe.

Kuqezinjtë përfunduan duke fituar me një rezultat 0-2, pasi Ibrahimovic dhe Rafael Leao shënuan për Milanin.

Kjo ishte një fitore e madhe për kuqezinjtë teksa ngjiteshin lart (përkohësisht) në top 10, pasi edhe ata u afruan më pranë Cagliari në renditje.

Costa befason me postimine fundit

Pas ndeshjes, trajneri i Milanit dha një deklaratë në lidhje me ndeshjen,përcjell ORAinfo.

“ Kjo ishte një fitore vendimtare për ne, sigurisht që Zlatan na ndihmoi shumë. Ai është një pikë e vërtetë referimi për ne, ai e ndihmoi të gjithë ekipin sot. Ai ka shumë vendosmëri dhe do të përmirësohet vetëm pasi të fillojë të rikthehet në formën e lartë. Paqueta? Ai është në gjendje të mirë por unë kam dashur të kem një formacion të ekuilibruar sot … ‘, tha ai.

AC Milan tani do të luajë kundër SPAL tjetër në Coppa Italia pasi ata më pas do të luajnë kundër Udineses fundjavën e ardhshme në Serinë Italiane A. /ORAinfo/

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey