Pas vdekjes së humoristit Cima, Adelina Thaçi ka një mesazh për të gjithë

Aktori Rasim Thaçi vdiq javën e kaluar nga koronavirusi.

Si pasojë e ndërlikimeve me Covid-19, Rasim Thaçi-Cima ndërroi jetë me 26 mars (e enjte).

Lajmi për vdekjen e tij ishte i papritur dhe tronditi të gjithë duke prekur të gjithë publikun shqiptar dhe natyrisht më shumë familjen Thaçi.

Familja e të ndjerit gjatë katër ditëve të fundit ka marrë ngushëllime të shumta mga miqtë dhe familjarët e tyre, kolegët e të ndjerit dhe mbarë populli shqiptar.

Vajza e Rasim Thaçit-Cima, Adelina përmes një postimi në profilin e saj në Instagram ka falënderuar të gjithë ata që iu qëndruan pranë gjatë këtyre ditëve.

“Te nderuar familjare, miq e dashamire, nga zemra faleminderes secilit prej jush, per ngushellimet tuaja pafund, respektin, nderimet e solidarizimin me ne, ne keto dite dhimbjeje per ne! Nga zemra faleminderes. Nana Shukrije,Vajza Adelina, vellezerit Burimi e Artani, mbesat Fiona, Melisa e Malta, nipat Rroni e Dreni”, kanë qenë fjalët e Adelina Thaçit.

Ndryshe, Rasim Thaçi-Cima ndërroi jetë në moshën 71 vjeçare duke lënë pas një karrierë të suksesshme si humorist po ashtu edhe si profesor dhe futbollist vite më parë.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey