Pendarovski do ta hapë edicionin e 61-të të Verës së Ohrit

Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski sonte do të marrë pjesë dhe do të ketë fjalim në hapjen solemne të edicionit të 61-të të “Verës së Ohrit” në Teatrin antik në Ohër. Festivali i njohur ndërkombëtar “Vera e Ohrit”, i cili mbahet tradicionalisht nën mbështetjen e presidentit, këtë vit solemnisht do të hapet zyrtarisht me koncert gala në balet “Çajkovski i madh” në interpretim të artistëve nga Opera dhe baleti kombëtar.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey