Për paqen dhe mungesën e barazisë, Kurti shkon në Lindjen e Mesme

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti po merr pjesë në një konferencë për paqen dhe mungesën e barazisë në Lindjen e Mesme.

Me të ka shkuar edhe sekretari për marrëdhënie me jashtë në Vetëvendosje, Kreshnik Ahmeti.

Kjo konferencë, ku po marrin pjesë të gjitha subjektet social-demokrate të cilat janë anëtare të Internacjonales Socialiste, do të trajtojë nevojën për paqe dhe mungesën e barazisë në Lindjen e Mesme.

“Sot, në Ramallah, filluan punimet e konferencës së organizuar nga Internacionalja Socialiste, e cila do ta trajtojë nevojën për paqe dhe mungesën e barazisë në Lindjen e Mesme. Pas Ramallahut, kjo konferencë treditore do t’i vazhdojë punimet në qytetin e Tel Avivit”, thuhet në njoftimin e VV-së në Facebook.

Apeli ua vërteton dënimet Endrit Shalës, Sami Lushtakut dhe Dardan Gashit
Apeli ua vërteton dënimet Endrit Shalës, Sami Lushtakut dhe Dardan Gashit

The post Për paqen dhe mungesën e barazisë, Kurti shkon në Lindjen e Mesme appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk July 30, 2019 3:36 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=147745
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit