Përballja derbi në Ligën e Kombeve, Gjermani-Angli

Ndeshjet e ciklit të tretë në Ligën e Kombeve, do të vazhdojnë edhe gjatë ditës së sotshme. Ndeshja kryesore do të zhvillohet në kuadër të Ligës A, saktësisht grupit 3, ku Gjermania pret Anglinë.

Të dyja skuadrat vijnë nga rezultate aspak të mira. Gjermania luajti baras me Italinë, kurse Anglia u mposht nga Hungaria. Në të njëjtin grup, Italia dhe Hungaria përballen në po të njëjtin orar, por në terrenin e “azzurëve”.

Ndeshjet tjera që luhen në Ligën e Kombeve janë:

Liga B: Finlandë – Mali i Zi, Bosnja dhe Hercegovina – Rumania

Liga C: Ishujt Faroe – Luksemburgu, Lituania – Turqia

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey