Përfundon sezoni për yllin e Juventusit

Mbrojtësi i Juventusit, Merih Demiral është përjashtuar për pjesën tjetër të sezonit pasi ka lënduar ligamentin anësor të kryqëzimit anësor me dëme shtesë të meniskut.

Futbollisti i Turqisë kishte shënuar golin e hapjes në fitoren 2-1 të Serisë A të mbrëmjes së kaluar ndaj Romës në Stadio Olimpico, përcjell ORAinfo.

Në Qendrën Mjekësore J këtë mëngjes, mjekët konfirmuan se Demiral ka këputur ligamentin anësor kryqëzues në gjurin e tij të majtë, me dëme shtesë të meniskut.

Kjo do të kërkojë operacion dhe zakonisht rregullon lojtarët për të paktën gjashtë muaj, gjë që përfundon në mënyrë efektive jo vetëm sezonin e Demiral, por edhe shanset e tij për të luajtur në Euro 2020 për Turqinë, në të njëjtin grup si Italia./ORAinfo/

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey