Përkujtohet 11 shtatori, data që ndryshoi botën

20 vite më parë SHBA u tronditë nga sulm terrorist.

Njëzet vjet më parë, 19 anëtarë të rrjetit terrorist Al-Kaida kryen sulmet më të tmerrshme terroriste në tokën amerikane.

Për vetëm pak orë, sulmuesit goditën objektiva në zemër të ekonomisë dhe Qeverisë amerikane, duke vrarë gati 3,000 civilë.!

Këtu është një kronologji se çka ndodhi atë ditë e cila ndryshoi përgjithmonë rrjedhën e historisë për Shtetet e Bashkuara dhe botën.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey