Pini këtë përbërje dhe thuani lamtumirë gërhitjes gjatë natës

Sharing is caring!

Gërhitja gjatë natës është një ndër problemet më të shpeshta me të cilën përballen kryesisht njerëzit mbipeshë. Gërhitja jo vetëm që bezdis personin që po fle me ju por është e dëmshme edhe për shëndetin.

Regjimi ushqimor por edhe ushtrimet e rregullta janë dy nga gjërat të cilat ju ndihmojnë të humbni kilogramët e tepërt. Një mënyrë tjetër për të përshpejtuar një proces të tillë është konsumimi i lëngjeve të frutave dhe të perimeve.

Intensiteti i të gërhiturit do të zvogëlohet ndjeshëm në qoftë se kilet tuaja zhduken. Një arsye se përse gjendja e të gërhituri është edhe prodhimi i tepërt i mukusit. Në mënyrë që të shpëtohet nga ky prodhim, prodhimi i tepërt i mukusit duhet të stabilizohet.

Mukusi mund të zhduket ndjeshëm në qoftë se konsumoni fruta dhe perime të shumta. Nëse konsumoni shumë lëngje inflamacioni dhe mukusi mund të mbahen goxha mirë nën kontroll.

Perimet dhe frutat janë të pasura me me vitamina, antioksidantë dhe minerale të cilët forcojnë sistemin imunitar.

Përbërësit:
– 2 karota
– 1 copë xhinxher
– 2 mollë
– lëng limoni
E gjitha që duhet të bëni është të përzieni përbërësit në mikser. Këtë përzierje, pijeni para se të flini ose mundësisht 3 herë në ditë në mënyrë që të keni rezultate të menjëhershme.

The post Pini këtë përbërje dhe thuani lamtumirë gërhitjes gjatë natës appeared first on ShqipMedia.

Sharing is caring!

Loading...
shares