Pitoni gëlltit qenin (Video)

Pamjet nga India lanë shumë pa fjalë. Një grup njerëzish që filluan një ekspeditë në Rajasthan, vunë re një piton të madh katër metra të gjatë duke u përpjekur të nxirrte diçka nga ai.

Ishte një qen endacak që hëngri më herët dhe tash e volli – të tërë.

Gjarpërinjtë e bëjnë këtë kur ndiejnë se janë në rrezik ose kur janë në një situatë stresuese.

Pitonëve zakonisht iu nevojiten rreth gjysmë ore për të gëlltitur një kafshë të tillë.

Gjarpërinjtë gjithnjë e më shumë hanë qenë dhe kafshë shtëpiake, dhe krejt kjo me fajin e njerëzve.

Ata janë duke u afruar dhe më afër zonave të banuara, pasi njerëzit kanë shkatërruar habitatin e tyre natyror. /kp/KosovaToday/

Foshnja lind 11 javë pas binjakes

Loading...Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk August 19, 2019 11:36 am ne Kurioz. ne link https://lajme.mk/?p=148545
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit