Plas në burgun e Vlorës/ Të dënuarit përleshen me njëri-tjetrin, rrahin edhe gardianët

Katër të paraburgosur në Vlorë mësohet se janë konfliktuar fizikisht me njëri-tjetrin, në ambientet e dhomës së telefonatave.

Ngjarja mësohet të ketë ndodhur më 3 Maj, ndërsa dhunës nuk i kanë shpëtuar as gardianët e burgut.

Eduart Xhezo, Emilent Xhepa, Lulzim Demiraj të cilët kanë rrahur dhe dhunuar të dënuarin tjetër Eduart Ahmeti, ndërsa kanë dhunuar edhe gardianët e burgut në momentin që kanë ndërhyrë për t’i ndarë.

Pas sherrit, Eduart Xhezon, Emilent Xhepën dhe Lulzim Demirajn janë izoluar për tre muaj në biruca. Më poshtë keni edhe vendimin e gjykatës për izolimin e një prej të burgosurve, Lulzim Demiraj për tre muaj.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey