Policia aksion në Haraçinë, kapen 8 persona

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski me anë të një statusi në profilin e tij në fejsbuk ka njoftuar se mëngjesim e sotëm ka pasur një aksion policor lidhje me trafikimin e armëve dhe drogës.

“Aksion policor këtë mëngjes në lidhje me trafikimin e armëve dhe drogës. Pas disa muajsh hetimi, tetë persona u arrestuan në Haraçinë, ndërse në mesin e tyre edhe një zyrtarë policorë dhe një person në Sveti Nikollë”, ka shkruar Spasovski.

MPB së fundi ka shtuar kontrollet në Komunên e Haraçinës.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey