Portugalia e mposht me vështirësi Ganën

Portugalia ka arritur të shënojë fitore të rëndësishme sot në Kupën e Botës.

Portugezët e mundën me rezultat 3:2 Ganën, në ndeshjen e tyre të parë në këtë Botëror.

Pjesa e parë ishte e heshtur, pa gola të shënuar.
Kurse, 45 minutat e dytë dhuruan spektakël në vete.

Fillimisht, Cristiano Ronaldo realizoi nga penalltia në minutën e 65-të, një penallti tejet diskutabile.

Por, gëzimi i portugezëve zgjati vetëm tetë minuta, pasi Ajeë barazoi shifrat në 1:1.

Portugalia arriti që të kundërpërgjigjej dhe Brenda dy minutave shënoi dy herë, për ta vulosur fitoren.

Joao Felix riktheu epërsinë e ekipit të tij në minutën e 78-të, kurse dy minuta më pas, Leao shënoi për 3:1.

Krejt çfarë bënë Gana ishte goli i ngushtimit të rezultatit në minutën e 89-të të ndeshjes

Me këtë fitore, Portugalia tani shkon e para në grupin H me tri pikë, dy më shumë se Uruguay dhe Korea e Jugut, kurse Gana gjendet në vendin e fundit pa pikë.

Portugalia ka arritur të shënojë fitore të rëndësishme sot në Kupën e Botës.

Portugezët e mundën me rezultat 3:2 Ganën, në ndeshjen e tyre të parë në këtë Botëror.

Pjesa e parë ishte e heshtur, pa gola të shënuar.
Kurse, 45 minutat e dytë dhuruan spektakël në vete.

Fillimisht, Cristiano Ronaldo realizoi nga penalltia në minutën e 65-të, një penallti tejet diskutabile.

Por, gëzimi i portugezëve zgjati vetëm tetë minuta, pasi Ajeë barazoi shifrat në 1:1.

Portugalia arriti që të kundërpërgjigjej dhe Brenda dy minutave shënoi dy herë, për ta vulosur fitoren.

Joao Felix riktheu epërsinë e ekipit të tij në minutën e 78-të, kurse dy minuta më pas, Leao shënoi për 3:1.

Krejt çfarë bënë Gana ishte goli i ngushtimit të rezultatit në minutën e 89-të të ndeshjes

Me këtë fitore, Portugalia tani shkon e para në grupin H me tri pikë, dy më shumë se Uruguay dhe Korea e Jugut, kurse Gana gjendet në vendin e fundit pa pikë.

Loading...