Prej 17 vitesh pjesë e televizionit, e gjeni dot sa vjeç bën sot Klea Huta

Klea Huta është një nga personazhet publik, që si rallëherë ndodh pëlqehet në masë nga publiku. Ajo ka fituar zemrën e publikut me ëmbëlsiën dhe çiltërsinë që përcjell në çdo dalje të saj televizive.

Sot Klea Huta feston ditëlindjen e 29. Moderatorja, këngëtarja apo akotrja, ka nisur daljet e saj në televizion që 17 vite më parë, kur isht vetëm 12 vjeç në “Kripëmjaltëzat” dhe ka gjetur gjithmonë sukses në projektet e saj deri më sot.

Rreth 5 vite më parë, Klea Huta konfirmoi lidhjen me këngëtarin Elgit Doda dhe sot janë prindët të një vogëlushi shumë të ëmbël Kridit.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey