Prej sot shtrenjtohet benzina dhe nafta, ja sa do të paguajmë?

Nga mesnata në Maqedoninë e Veriut do të kemi çmime të shtrenjtuara të derivateve të naftës. Komisioni Rregullator për Energjetikë vendosi që të rris çmimet para aplikimit të taksës së gjelbër që do të jetë për 3,50 denarë për çdo litër.

Sipas KRRE, prej sot deri të hënën e ardhshme Eurosuper BS-95 dhe Eurosuper BS-98 do të jetë më shtrenjtë për 1,50 denarë për litër, ndërsa diyeli për 1 denarë më shtrenjtë.

Eurosuper BS-95 – 71 denarë për litër
Eurosuper BS-98 – 73 denarë për litër

Dizeli – 63 denarë për litër
(INA)

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey