Prezantuesja nuk mund t’i ndalë lotët teksa jep lajmin për vdekjen e 45 vetave në aksidentin në Bullgari

Prezantuesja nuk mund t’i ndalë lotët teksa jep lajmin për vde ‘kjen e 45 vetave në aksidentin në Bullgari

Një prezantuese e AlsatM nuk ka mundur t’i mbajë lotët teksa ka dhënë lajmin për tragjedinë në rëndë që ndodhi sot në Bullgari ku humbën jetën 45 persona, shumica shqiptarë të Maqedonisë së Veriut.

Prezantuesja nuk mund t’i ndalë lotët teksa jep lajmin për vdekjen e 45 vetave në aksidentin në Bullgari

Ajo ka qarë dhe është ndalur duke mos mundur të vazhdojë.

Kujtojmë që të paktën 45 persona, shumica shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, kanë gjetur vdekjen në rrethana tra ‘gjike në orët e para të mëngjesit të sotëm, pasi një autobus është përfshirë nga fla’kët në një autostradë në perëndim të Bullgarisë.

Në mesin e vik timave të aksidentit të sotëm ka edhe fëmijë.

Shtatë të mbijetuar po trajtohen ndërkohë në spitalin e kryeqytetit bullgar, Sofje, si pasojë e djegieve.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey