Pritjet për pasaporta, ASH: Po rrezikohet shëndeti i qytetarëve (Video)

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar për radhët dhe pritjet e gjata të qytetarëve para ndërtesës së MRTV-së në Shkup, ku bëhet fotografimi i qytetarëve për dokumentet e udhëtimit, shkruan gazeta LAJM. Zëdhënësi i ASH-së, Shefik Duraku, tha se papërgjegjësia e MPB-së po rrezikon shëndetin e qytetarëve të cilët presin me orë të tëra në temperatura të larta. Duraku tha se nga 24 kabina sa është kapaciteti i plotë i këtij objekti ku bëhet fotografimi i qytetarëve, punojnë vetëm 4.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey