Protestuesit fyejnë rëndë edhe Mickoskin (VIDEO)

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, sot është pritur me ofendime nga demonstruesit para Kuvendit.

Në momentet kur i është afruar rrugës para Kuvendit me bashkëpunëtorët e tij më të afërt dhe anëtarët e partisë dhe është nisur drejt Parkut të Gruas, ai është sharë dhe fyer nga qytetarët e pranishëm.

Ditët e kaluara mediat e afërta me opozitën dolën me kritika ndaj Mickoskit. “Kush gënjen Mickoski se nuk ka qenë në koalicion me Aleancën e Fshatrave?!”, “Mickoski shiti qenin”: Replay nga 2018 – komitetet e baterive nuk dhanë emrin, por tani identitetin, historinë dhe gjuhën”.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey