Pse të rinjtë po ikin nga Maqedonia? (VIDEO)

Të rinjtë duan të largohen nga vendi 58 për qind, sipas një sondazhi të fundit nga Instituti Westminster.

Lideri i organizatave të të rinjve, Luka Paviçeviq për emisionin 25 minuta sqaron se përse po largohet patjetër nga Maqedonia.

Sipas tij, punësimet apo librezat partiake dhe korrupsioni janë dy faktorët kyç.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey