PSG po e transferon yllin e Milanit

Zbulohen arsyet pse Xavi e refuzoi Barcelonën

Lucas Paqueta mund të jetë në treg për 30 milion € me Paris Saint-Germain dhe Leonardo gati për të rrëmbyer atë.

Ishte Leonardo që e solli për herë të parë Paqueta në San Siro kur ai ishte drejtori i tyre në janar 2019, i blerë nga Flamengo për 39 milion euro plus shpërblime,përcjell ORAinfo.

Zbulohen arsyet pse Xavi e refuzoi Barcelonën

Sidoqoftë, ai ka luftuar për kohën e rregullt të lojës këtë sezon dhe ndryshimi i sistemit në 4-4-2 me ardhjen e Zlatan Ibrahimoviç mund të rindërtojë strategjinë e transferimit të Milanit.

Paqueta nuk ka filluar asnjë nga gjashtë ndeshjet e fundit në Serie A, duke bërë vetëm një rezultat pesë-minutësh në barazimin 0-0 me Sampdoria dhe as duke u ngrohur gjatë fitores 2-0 të së shtunës në Cagliari.

Sipas Calciomercato dhe le10sport në Francë, kjo hap derën që Leonardo të ribashkohet me 22-vjeçarin në PSG./ORAinfo/

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey