Publikohet fotoja e parë e variantit Omicron (FOTO)

Universiteti i Hong Kongut publikoi sot fotografinë e parë mikroskopike të omicron, një variant i ri i koronavirusit. Një fotografi e omicronit është marrë me një mikroskop elektronik.

Pjesa e majtë e fotos tregon një mikrografë elektronike të një qelize veshkash majmuni pas infeksionit me omikron. Fotoja tregon dëmtimin e qelizave dhe grimcat e vogla të zeza të virusit.

Pjesa e djathtë e fotografisë është një version i zmadhuar i pjesës së majtë dhe tregon të njëjtën qelizë të infektuar. Në atë pjesë të fotos, mund të shihni një sërë grimcash virale me thumba karakteristike për koronaviruset.

Top Channel

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey