Qeveria e re: Ambasadori gjerman e uron Albin Kurtin me këto fjalë

Tashmë Kosova ka formuar institucionet e saja pas zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde ka uruar kryeministrin e ri, Albin Kurti dhe kabinetin e tij, për formimin e qeverisë së re.

Përmes një postimi në Tëitter, Rohde përcjelli urimet e tij për zgjedhjen e sukseshme të kryeministrit dhe Qeverisë së re të Kosovës.

“Urime @albinkurti dhe kabinetit të tij për zgjedhjen e suksesshme si Kryeministër dhe si Qeveri e Republikës së Kosovës”, ka shkruar Rohde.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey