Raiola flet për të ardhmen e Ibrahimovic, Donnarummas dhe Bonaventusës

Agjenti Mino Raiola ka diskutuar për të ardhmen e tre klientëve të tij që janë aktualisht në AC Milan, duke përfshirë portierin Gianluigi Donnarumma, Zlatan Ibrahimovic dhe Bonaventura.

Raiola ishte pjesëmarrës në barazimin 1-1 të Milanit me Juventusin në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së tyre Coppa Italia, përcjell ORAinfo.

Pas ndeshjes ai ka folur për të ardhmen e lojtarëve të cilët i menagjon.

Duket folur për Zlatan Ibrahimovic, Raiola ka thënë se për të qielli është kufiri, duke mos parashikuar se çfarë do të ndodh të ardhmën.

Ndërsa për Donnarumman, Raiola thotë se ai është i qetë të MIlan dhe ka një kontratë të gjatë me klubin.

“Ai ka një qëllim, me Milanin, të përpiqet të futet në Champions League nëse është e mundur”, ka thënë Raiola.

Sa i përket Bonaventurës, Raiola thotë se lojtari po kalon një moment të vështirë, por pret që në vazhdim të kthehet aty ku e ka vendin, në përbërjen shartuese të Milan. /ORAinfo/

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey